Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 19.03.2024, 06:37

Людинська ЗОШ

Меню сайту
Хмаринка тегів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Інформація про школу

           1. Загальні відомості про заклад

Людинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.. К.Хомич заснована  в 1902 році

               

2. Основні показники діяльності

       Педагогічний колектив Людинської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич  спрямовує свою діяльність на забезпечення виконання навчальних програм  та забезпечення належного рівня організації навчально-виховного процесу.

      У 2007 році школа зайняла ІІІ місце в обласному конкурсі  « Загальноосвітній навчальний заклад року».

 

3. Історія школи

          Школа в селі Людинь була заснована на початку XX століття. Історичні довідки підтверджують: дата введення в експлуатацію приміщення - 1902 рік. Це дерев'яне приміщення на той час було дуже просторе, бо могло вмістити і класні кімнати, і жиле приміщення для вчителів. Під час першої світової війни приміщення школи змінило своє призначення на госпіталь. Правда, разом із військовими могло лікуватись і місцеве населення, а навчання проводилось по найманих у людей квартирах: у Йосипа Козаковського, Літних, Коцових, Кузьминих. Нині не збереглося без змін ні одна будівля, де навчались діти у той час, крім вище згаданого приміщення школи.

 

Після війни все стало на свої місця. В селі була вже восьмирічна школа, директором якої спочатку був до 1920 року пан Гуревич, а з 1920 року по 1939 рік - поляк

Тадеуш П'єчак. Його дружина - Євгенія теж була вчителькою. Разом з ними в селі вчителювали пан Шостакевич, пан Шульчік, пані Заземська,

пані Зімадська.

Школа, за спогадами старожилів села, потопали у морінайрізноманітніших квітів. У 1939 році, коли Німеччина напала на Польщу, пан Тадеуш, як офіцер запасу, був призваний на фронт. Відбулося возз'єднання західно - українських земель в єдину Україну. Змінився устрій. Поляки - вчителі покинули село.

У 1940 році навчання у селі відновив місцевий вчитель - самоучка Іван Терентійович Хомич. Під своїм добродушним прізвиськом "Терешечко" він знайомий усьому дорослому населенню сіл Людині, Рудні, Партизанського. Знову у селі - початкове навчання, а з 1952 року школа перейшла до загального семирічного навчання. Розширилась матеріальна база. Під школу було забрано жилий будинок односельця, що був при Польщі солтисом Якова Верзуна, побудовано нове дерев'яне приміщення школи та його обійстя. Першим директором семирічки був Гомола Петро Григорович, за фахом вчитель математики. Згодом і нового добудованого приміщення школи було не достатньо. Для навчання дітей і далі орендувались квартири односельців. Наповнюваність класів була велика і діти вчились у дві зміни. На той час було по два - три паралельні класи.

Біля школи насаджувались дерева, на клумбах милували око квіти.

Незабаром в село стали приїжджати спеціалісти після учительськихкурсів та інститутів, які замінили повоєнних самоучок. Найдовшепропрацювали в школі Бахомент В.І. та Мисько М.М..У 1962 році булоздійснено перехід від семирічного навчання на загальне восьмирічне.Наповнюваність в класах стала ще більшою. Після закінчення Руднянської та Партизанської початкових шкіл у Людинську приходило багато дітей. Постала гостра проблема будівництва нового приміщення .

Влітку 1965 року в селі розпочалося будівництво нового цегляногоприміщення господарським способом. Проводилось воно поетапно ізатягнулося на довгі 19 років. Згодом половина сучасного цегляногоприміщення була здана в експлуатацію, але діти вимушені були щенавчатись у старій дерев'яній школі.

Велика Вітчизняна війна залишила багато білих плям в історії України. Були вони і в нас, на Поліссі. Одночасно у лісах діяли партизани-ковпаківці і партизани оунівці. Мертвих не судять, але подія, що відбулася одного осіннього дня 1944 року сколихнула всю округу: вбивство першої депутатки Верховної Ради Української РСР від нашого села Килини Панасівни Хомич та її немовляти.                            

У 1965 році на території Людині було поставлено пам'ятник жінці -героїні, а 18 квітня 1968 року Постановою Верховної Ради У РСР №132/45 місцевій школі було присвоєно її ім'я.

 У 1985 році було завершено будівництво цегляного приміщення восьмирічної школи і вона набрала сучасного вигляду. Навчання дітейпереведено в один корпус і проводилось в одну зміну.

У серпні 1989 року Людинську неповну середню школу реформовано в середню, а 14 червня 1991 року вона дала дорогу в життя першим 17 випускникам. Наступний випуск пам'ятний тим, що двоє десятикласників закінчили школу зі срібними медалями: Віднічук Галина Федеївна та Скаржинець Сергій Миколайович.

Першого травня 2003 року в Людинській ЗОШ був введений у діюкомп'ютерний клас. В жовтні 2011 року за результативну підготовку учнів школи до обласних предметних олімпіад та за зайняте І місце в обласному і 4 місце в республіканському турі конкурсу-захисту МАН школа нагороджена мультимедійним комплексом. 27 грудня 2011 року в школі побудовано і введено в експлуатацію найбільший за площею в області серед сільських шкіл спортивний зал з усім необхідним обладнанням, медичним пунктом, музично-підсилюючою апаратурою для проведення спортивних масових заходів, занять з аеробіки, спортивним інвентарем. 

 

Важливо!
Оголошення
:)
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz